ОЦЕНКИ НА ИГРАЧИТЕ НА ЛИВЪРПУЛ: Младежът на Червените се обявява за играч на мача, след като обърна мача с главата надолу при обратната победа с 4-1 над Лутън… докато Райън Грейвънбърч се бореше през първото полувреме
Daily Mail | 2024-02-21 | 00:31:49

Върджил ван Дайк и Коди Гакпо вкараха бързи голове, преди Луис Диас и Харви Елиът също да се запишат в таблицата.

Адам Пател от Mail Sport дава своята присъда за представянето на играчите на Ливърпул през нощта.

Ливърпул изостана, за да вземе победа с 4-1 срещу Лутън Таун в сряда

Caiomhin Kelleher 6 - Можеше да се справи по-добре за гола на Лутън с първоначалното спасяване, но ще вземе увереност от останалата част от представянето си. С отпадането на Алисон той ще бъде неразделна част от надеждите на Ливърпул, тъй като отборът на Юрген Клоп се състезава на четири фронта.

Конър Брадли 8 – Обърна тази игра с главата надолу в второ полувреме, с бързата си мисъл и техническите си способности. Каква находка и какъв играч. Изваден от Юрген Клоп в 68-ата минута за Анди Робъртсън, за да му даде почивка за финала на EFL Cup в неделя. Това показва колко високо е оценен от Клоп и в отсъствието на Трент Александър-Арнолд, той има огромни няколко седмици напред.

Jarell Quansah 6 - Още едно впечатляващо представяне от 21-годишния футболист, който без усилие направи стъпка до първия отбор.

Върджил ван Дайк 7 – Солиден, както винаги и когато Ливърпул се нуждаеше от своя капитан, той категорично се насочи към изравнителния гол.

Caiomhin Kelleher можеше да се справи по-добре за гола на Лутън, но ще вземе доверието

Върджил ван Дайк беше стабилен както винаги в защита и се активизира, когато беше необходимо с изравнителния гол

Конър Брадли обърна мача с главата надолу с бързата си мисъл и технически умения

Joe Gomez 7 - Дума за неговата гъвкавост, отново. Преместен на десен бек, след като Брадли влезе вместо Робъртсън. Още едно надеждно представяне.

Алексис Мак Алистър 7 – Може да не влезе в заглавията, но след тихо първо полувреме той направи асистенциите за първите два гола на Ливърпул. Първо, от корнер преди страхотно подаване за глава на Коуди Гакпо.

Ендо 7 - Стабилно. Постоянно си връщаше притежанието и беше обичан от публиката на Анфийлд.

Райън Грейвънбърч 6 – Не направи най-доброто първо полувреме и беше разочарован от Лутън. Много по-добре през второто полувреме. Заменен в 78-ата минута от Боби Кларк.

Грейвенбърч се подобри през второто полувреме след трудно отваряне 45, преди по-късно да бъде заменен

Харви Елиът завърши стотното си участие с разкошен удар с левия крак

Луис Диас пропускаше шанс след шанс, но накрая отбеляза своя гол през второто полувреме

Коуди Гакпо 7 - Не успя да окаже голямо влияние през първото полувреме, но го нанесе със страхотен удар с глава, за да отбележи решаващия гол, който изведе Ливърпул напред.

Харви Елиът 7 - Неговото 100-то участие в Ливърпул, завършено с разкошен завършек с левия крак. Не е най-добрата му игра, но даде солидна промяна.

Луис Диас 6 – Пропуснат шанс след шанс, но без да се обвиняват усилията и желанието му да продължи. В крайна сметка постигна своя гол с добре изпълнен удар с левия крак през втората част. 11 гола този сезон сега и петима играчи на Ливърпул с 10+ гола във всички състезания този сезон. Сила в дълбочина.